Zespół

 

Kinga Zmysłowska – Specjalista ds. Rozwoju i Oficer Prasowy

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2016 uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni Profesora Andrzeja Bednarczyka. W Instytucie Allerhanda odpowiedzialna koordynację Kongresów oraz komunikację zewnętrzną.

Zakres zainteresowań bez granic.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marta Matuszewska - Asystentka biura

Absolwentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Odbyła praktyki w różnego typu bibliotekach, a pracę w Instytucie poprzedził odbyty tam staż.  Obecnie zajmuje się sprawami administracyjnymi oraz organizowaniem wydarzeń, m.in. kongresów i szkoleń.

Prywatnie miłośniczka książek, podróży oraz zwierząt. 

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Iwanna Czajkowska - Specjalista ds. administracyjnych i HR


Doktorantka I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, specjalność: ekonomia. Stypendystka programu stypendialnego im. S. Banacha na studia II stopnia. Wymiana międzynarodowa: University of Antwerpen (Belgium) Faculty of Applied Economics); Ternopil National Economic University (Ukraine); APE Ceramica S.L.U., Export Department, Castellon (Spain). Uczęstnictwo w projektach: Polish-German Project „Youth Shaping the Future of Europe: 25 Years of German-Polish Experience”, 6-10 April 2016, Berlin, Germany; Projekt „Centrum kompetencji w zakresie mediacji – Cudzoziemcy i mniejszości narodowe na Ukrainie” finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu „Przemiany w Regionie – RITA” (18-20 listopada 2014 r.); Projekt „Mam Prawo” realizowany przez Instytut Allerhanda i Białoruski Komitet Helsiński współfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA (lipiec-czerwiec 2013 r.).

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marcin Pilch - Pełnomocnik Zarządu, Sekretarz Centrum Analiz Wymiaru Sprawiedliwości IA

Pełnomocnik Zarządu Instytutu Allerhanda, Sekretarz Centrum Analiz Wymiaru Sprawiedliwości IA, członek Rady przy Ministrze Sprawiedliwości ds. Wdrażania Strategii Modernizacji Przestrzeni Sprawiedliwości w Polsce. Od 2013 roku Koordynator z ramienia Instytutu Allerhanda projektu realizowanego na zamówienie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z zakresu opracowania i wdrożenia 15 dobrych praktyk w obszarze zarządzania w 60 sądach pilotażowych.

Wykonuje zawód adwokata w spółce Pilch Piotrowski Drogoń Adwokaci i Radcowie Prawni  sp. p. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (2008), Uniwersytetu w Kolonii, a także studiów podyplomowych m.in. z prawa bankowego (Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński), a także studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prywatnie tata Marii i Jana, fan FC Liverpool oraz wielbiciel talentu Andrzeja Zauchy.

Tomasz Regucki - Asystent Naukowy

asystent naukowy w Instytucie Allerhanda oraz sekretarz Sekcji Prawa Spółek i Rynku Kapitałowego Instytutu Allerhanda, doktorant w Katedrze Polityki Gospodarczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwent prawa na tym samym wydziale oraz studiów licencjackich z zakresu finansów i rachunkowości (specjalność rynki finansowe i doradztwo inwestycyjne) na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki prawa spółek, rynku kapitałowego, ładu korporacyjnego oraz ekonomii instytucjonalnej. Autor publikacji, uczestnik i organizator konferencji naukowych jak również prelegent na wielu szkoleniach i wykładach z tej tematyki. W swojej działalności naukowej stara się wykorzystywać empiryczne podejście do problematyki prawa handlowego oraz rynku kapitałowego, autor wielu empirycznych analiz poświęconych regulacjom prawnym. Brał również udział w realizacji projektów naukowych we współpracy z polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Obecnie kończy pracę doktorską poświęconą mechanizmom zwiększającym kontrolę w spółkach publicznych.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.