Sekcja Własności Intelektualnej

Celem Sekcji jest powzięcie dyskusji i jej przetworzenie w postać konferencji, publikacji i szkoleń, na temat roli jaką własność intelektualna odgrywa w działalności osób prawnych. Badania prowadzone w ramach Sekcji koncentrują się na realizacji dwóch kluczowych zadań. Pierwszym z nich jest przekazywanie uczestnikom seminariów oraz konferencji pogłębionej i kompleksowej wiedzy odnośnie mechanizmów prawnych i ekonomicznych regulujących ochronę własności intelektualnej. Drugim zadaniem Sekcji - osiąganym w drodze publikacji, ekspertyz oraz współpracy z innymi jednostkami - jest inspirowanie zmian w obowiązujących przepisach bądź ich stosowaniu.

Niezależnie od działalności badawczej w ramach Sekcji funkcjonuje „IP&Media Lab” - będącym forum wymiany myśli dla kontestatorów utartych schematów, otwarte na przedstawicieli prawa, nowych technologii, biznesu, mediów i sztuki. Przestrzeń dynamiczna, gotowa na zagospodarowanie inicjatywami - dyskusji, spotkań, projektów, które dotychczas nie miały szans na realizację. W tym gronie szczególnie chcemy przyjrzeć się rewolucji technologicznej jaka ma obecnie miejsce. Chcemy spróbować opisać jej genezę, rozwój oraz konsekwencje dla dalszego rozwoju społecznego, nie ograniczając się przy tym do prawnego lub ekonomicznego punktu widzenia.

Sekretarzem SWI IA jest Marcin Balicki.

Przyłącz się do SWI IA – oferty obejmujące cv i list przewodni uprzejmie prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.