Sekcja Prawa Spółek i Rynku Kapitałowego

Celem Sekcji Prawa Spółek i Rynku Kapitałowego (SRK IA) jest prowadzenie zaawansowanych badań oraz organizacja seminariów i konferencji na obszarze prawa spółek i prawa rynku kapitałowego z uwzględnieniem m.in. zagadnień corporate governance oraz styku prawa materialnego i procesowego (spory korporacyjne). Przedmiot zainteresowania Sekcji stanowią zarówno studia cywilistyczne jak i prawno-ekonomiczne (tak teoretyczne, jak i empiryczne) a także badania komparatystyczne i europejskoprawne.

Sekcja kładzie duży nacisk na współpracę międzynarodową oraz na prace interdyscyplinarne: istotna jest z jednej strony próba zintegrowania nauki prawa i ekonomii, z drugiej zaś wykorzystanie doświadczeń praktyki prawniczej dla potrzeb studiów prawnych i indukowanie w tej mierze sprzężenia zwrotnego między nauką a praktyką. Sekcja opracowuje raporty i analizy dla organów władzy publicznej na szczeblu europejskim i krajowym. Sekcja stawia sobie również za cel włączenie w pracę naukową młodego pokolenia badaczy.

Przewodniczącym SRK IA jest dr Arkadiusz Radwan

Sekretarzem SRK IA jest Tomasz Regucki

Przyłącz się do SRK IA – oferty obejmujące cv i list przewodni uprzejmie prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


 

Stanowisko Instytutu Allerhanda: ocena projektu nowych "Dobrych praktyk spółek notowanych na GPW"