Ambasadorowie

 

Daniel Popek

Ur. 1989 r. Student Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W zakresie zdobywanego wykształcenia interesuje się m.in. prawem rynków kapitałowych, prawem handlowym, ekonomią prawa oraz tematyką własności intelektualnej.

W przeszłości pełnił m.in. funkcję Ambasadora na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jednej z wiodących globalnych firm konsultingowych. W Instytucie Allerhanda, oprócz działalności związanej z zagadnieniami merytorycznymi, specjalizuje się również w tworzeniu nigdy niekończących się list mailingowych.

Interesuje się ponadto historią myśli ekonomicznej, filozofią współczesną, historią dyplomacji. Za Walterem Lippmannem lubi powtarzać, iż „Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele”.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Romuald Rzeszutko

Student IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz II roku studiów magisterskich na kierunku Finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Absolwent studiów licencjackich na kierunku Ekonomia w SGH. Uczestnik programu kliniki prawa na WPiA UW.

Jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmuje roczny staż w dziale doradztwa biznesowego Ernst & Young oraz współpracę z Centrum im. Adama Smitha. Oprócz tego, w ramach działalności studenckiej, prowadził przez 3,5 roku kursy komputerowe dla studentów, a także przez 1,5 roku zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SGH.

Naukowo interesuje się zagadnieniami corporate governance, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i prawnym oraz szerzej - prawem handlowym i prawem rynków kapitałowych. Z zaciekawieniem spogląda w kierunku prawa nowych technologii.

W wolnych chwilach pasjonuje się IT, kolejnictwem, historią XX wieku i muzyką.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.