Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

„Instytut Allerhanda to nawiązanie do najlepszych polskich tradycji prawniczych. W zjednoczonej Europie powinniśmy czerpać jak najwięcej z naszego bogatego dorobku prawniczego. Właśnie dlatego, by lepiej i skuteczniej włączyć się do tworzenia wspólnej europejskiej przestrzeni prawnej. Jeżeli ten zamysł się powiedzie, to będzie to prawdziwy sukces Instytutu Allerhanda."

prof. Marek Safjan

Powstała Sekcja Prawa Podatkowego i Ubezpieczeń Społecznych

19 kwietnia 2018 r.

Mamy przyjemność poinformować, że w Instytucie Allerhanda utworzona została kolejna sekcja naukowa – Sekcja Prawa Podatkowego i Ubezpieczeń Społecznych.

Celem Sekcji Prawa Podatkowego i Ubezpieczeń Społecznych (SPUS IA) jest prowadzenie zaawansowanych badań zarówno w obszarze nauki o podatkach,  nauki prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych. Dlatego też przedmiotem badań będą podatki rozumiane jako kategoria ekonomiczna, będąca formą redystrybucji dochodu, jak również samo prawo podatkowe i prawo ubezpieczeń społecznych. Wyniki tych badań publikowane będą na stronie internetowej Sekcji oraz rozpowszechniane wśród przedsiębiorców oraz przedstawicieli władzy publicznej. Kolejnym obszarem działalności SPUS IA jest przekazywanie uczestnikom seminariów oraz konferencji naukowych pogłębionej i kompleksowej wiedzy odnośnie podatkowych mechanizmów prawnych i ekonomicznych.

W ramach popularyzatorskiej działalności SPUS IA prowadzona będzie strona internetowa oraz tematyczny blog. Celem działania SPUS IA jest również tworzenie propozycji zmian w prawie podatkowym służących poprawie jakości tego prawa oraz kreowaniu rozwiązań korzystnych dla gospodarki. Działalność w tym obszarze objawiała się będzie m. in. w udziale przedstawicieli SPUS IA w procesie konsultacji społecznych rządowych projektów aktów prawnych, czy też w parlamentarnym procesie legislacyjnym. Sekcja będzie ponadto przygotowywała również własne projekty legislacyjne oraz dokumenty programowe.

 

Przewodniczący sekcji: Ewelina Lelito LL.M. doradca podatkowy

Wiceprzewodniczący sekcji: Izabela Rudecka-Radwan - doradca podatkowy, Kamil Nowak - radca prawny

 

Przyłącz się do SPP IA – oferty obejmujące cv i list przewodni uprzejmie prosimy przesyłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.