Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

„Okres powojenny nie sprzyjał docenieniu polskiej myśli prawniczej międzywojnia i dzieła kodyfikacji prawa, jakie wówczas nastąpiło. (...) Jednym z najwybitniejszych jurystów-kodyfikatorów był Maurycy Allerhand, profesor najsilniejszego ówczesnego polskiego naukowego ośrodka prawniczego, Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. (...) Jest bez wątpienia bardzo dobrym patronem dla instytutu zaawansowanych studiów prawnych”.

dr Adam Redzik

Rusza VIII edycja Akademii Spółek Kapitałowych

18 kwietnia 2018 r.

Już jutro, 19 kwietnia 2018 r. w Krakowie, odbędzie się wykład inaugurujący tegoroczną edycję Akademia Spółek Kapitałowych - bezpłatnego certyfikowanego cyklu wykładów prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli prawa spółek i rynku kapitałowego z całej Polski.

Organizatorem Akademii Spółek Kapitałowych jest Instytut Allerhana oraz Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ, w partnerstwie z Wydawnictwo C.H. BECK.

Pierwszą prelekcję nt. cywilnoprawnych aspektów obrotu cyfrowymi kryptowalutami przeprowadzi dr Jarosław Szewczyk, LL.M. z Kancelarii RKKW - Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy.

Przez ostatnie lata we wszystkich edycjach ASK uczestniczyło kilkuset słuchaczy, co roku na Akademię zapisuje się ponad 200 osób, z czego blisko 100 otrzymuje certyfikaty uczestnictwa (potwierdzające obecność na większości wykładów danej edycji). W tegorocznej edycji ASK udział weźmie aż ponad 300 słuchaczy co dowodzi, że Akademia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko studentów i absolwentów kierunków prawnych i ekonomicznych, ale także aplikantów, adwokatów, radców prawnych oraz innych osób zawodowo lub naukowo zajmujących się prawem gospodarczym i rynkiem kapitałowym, stając się jedyną w swoim rodzaju, rozpoznawalną w skali całej Polski inicjatywą, która stanowi ważne forum szerzenia wiedzy oraz wymiany myśli i poglądów.

Poznaj szczegółowy harmonogram wykładów zaplanowanych między 19 kwietnia a 7 czerwca 2018 r.: http://kongresy.allerhand.pl/…/Agenda-Akademii-Spółek-Kapit…

Rejestracja możliwa przez formularz: https://docs.google.com/…/1F9gyeyprDYg1Pcd_0UwXmZ…/viewform…

Do zobaczenia!