• Kongresy instytutu Allerhanda

Kalendarium

Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

"Instytut Allerhanda, opatrzony nazwiskiem znakomitego, przedwojennego adwokata i naukowca, dzięki skupieniu w nim przedstawicieli zarówno teorii jak i praktyki prawa, ma szansę stania się niezależnym centrum opiniodawczym - niezwykle istotnym w procesie europeizacji polskiego prawa oraz rozszerzania metod i form działania na wspólnym, europejskim rynku".

adw. Joanna Agacka - Indecka, Prezes NRANowe pozycje w bibliotece Instytutu Allerhanda

Serdecznie dziękujemy naszej Stażystce Zuzannie Bobowiec Lewińskiej za kolejną cegiełkę dla rozbudowy biblioteki Instytutu Allerhanda! Dzięki życzliwości Pani Zuzanny, w naszej bibliotece znaleźć Państwo mogą następujące pozycje dotyczące brytyjskiego prawa umów:

  • J. O'Sullivan, J. Hilliard “The Law of Contract”
  • E. McKendrick “Contract law”
  • J. Poole “Contract law”
  • M. Chen-Wishart “Contract law”

Zbliża się kolejna edycja projektu Allerhand Advocacy!

Allerhand Advocacy, to projekt, którego pozytywne skutki trudno przecenić. Z jednej strony, kształci on w młodych adeptach prawa poczucie odpowiedzialności społecznej i przeświadczenie, że to właśnie im, jako prawnikom, nie wolno biernie się przyglądać. Z drugiej - pozwala on na osiągnięcie wymiernych efektów.

Czytaj więcej...

Bank BPH i Oknoplast wspierają projekt Allerhand Advocacy: prawo w interesie publicznym

Z radością informujemy, że Rada Programowa projektu Allerhand Advocacy: prawo w interesie publicznym zyskała kolejnych członków. W projekt zaangażował się Bank BPH oraz firma Oknoplast! Rada Programowa jest dowodem na istnienie społecznie odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Członkowie Rady nie tylko sprawują merytoryczną opiekę nad działaniami realizowanymi w ramach projektu, doradzają w podejmowanych działaniach i wspierają je, lecz również zapewniają bezcenną „perspektywę przedsiębiorcy”, który w codziennej działalności musi borykać się z konsekwencjami niedoskonałości ustawodawcy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do udziału! 

         

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową advocacy.allerhand.pl

Nowy Partner strategiczny Projektu Allerhand Advocacy: prawo w intersie publicznym - Kancelaria Porwisz i Partnerzy

Projekt Allerhand Advoacay: prawo w interesie publicznym zyskał partnera strategicznego!  Z wielką przyjemnością informujemy, że Projekt wspiera Kancelaria Porwisz i Partnerzy. Partycypacja kancelarii Porwisz i Partnerzy w Projekcie, to wsparcie finansowe w postaci ufundowania stypendiów dla najbardziej zaangażowanych adeptów, wspieranie koordynacji Projektu, jak również konsultacje merytoryczne, uczestnictwo w dyskusji nad diagnozowanymi problemami i poszukiwanie optymalnych rozwiązań. W imieniu własnym i wszystkich zaangażowanych w Projekt serdecznie dziękujemy!

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: advocacy.allerhand.pl